Stále čerstvé aktuality o minerálech z domácí i světové scény.
Tak je za námi burza v Tišnově. Pro nás asi ta největší a nejzajímavější burza minerálů. Člověk tu ledacos sežene a hlavně popovídá se známými.A že jich tu bylo. Konečně jsem osobně poznal některé osobnosti spřátelených webů. Škoda jen a to je nešvar většiny burz, že burza minerálů a výrobků z nich je spíše burza výrobků z nich a také trochu minerálů. Minerály by měly mít na jejich vlastní burze prim a ne opačně.
Tišnov jaro 08 095.jpg
Tišnov jaro 08 094.jpg
Hlavní sál
Hlavní sál
Únava v neděli byla znát
Únava v neděli byla znát
Momentálně se omlouváme za menší zbrždění aktualizací, jelikož se připravujeme na burzu do Tišnova konanou ve dnech 2 - 4.5.2008.
Přidána lokalita Sušice - Hamr.
Příbramská burza je za námi a Tišnov před námi. Celkem se Příbram vyvedla. Vystavovatelů bylo méně, jelikož horní patro bylo snad z technických důvodů uzavřeno. Celkem se zde daly pořídit pěkné kameny a za rozumné ceny.

V sobotu se koná burza v Příbrami, které se budeme samozřejmě účastnit. Budeme mít stoly na hlavním sále. V případě  zájmu o některé vzorky z netové nabídky a nebo i jiných, kontaktujte nás prosím na email petrhofik@centrum.cz a nebo stačí i do rubriky diskuze. Zhruba do pátku do 20,00.

Dnes jsme byli obhlédnout opálové lokality v okolí jihočeského městečka Křemže. Bylo velmi příjemné počasí narozdíl od severních oblastí naší republiky. Našli jsme celkem slušné vzorky, ač je mnoho lokalit hodně přesbíraných a nebo momentálně neoraných. Ale i kdyby člověk nic nenašel, tak se vždy jedná o skvělý relax. Celkem jsem se lekl, když vedle nás najednou prudce zabrzdila škoda octavia. Oč příjemnější bylo, když jsme zjistili, že je to Jirka Zikeš z JMK. Příjemně jsme popovídali a potom se opět rozešli na lokality. Jsou prostě lidé, které člověk rád potká na lokalitách a Jirka mezi ně opravdu patří. Škoda jen, že už nám potom nevyšla osobní návštěva , tak se mu touto cestou i omlouváme a jindy na to vyčleníme celý den. 

V křemežském údolí.
V křemežském údolí.
Přidána lokalita Sušice.
Přidána lokalita Údraž.

Přidány lokality rutilu Sedlečko a Zvěrotice.

Rutil v ornici.
Rutil v ornici.
V současné době opršených a oraných polí se věnujeme plně hledání záhnědových i jiných pegmatitů, zejména v blízkém jihočeském regionu. Bližší informace budou samozřejmě zveřejněny po ukončení těchto průzkumných akcí a ověření sběratelských možností.
Záhněda vykukující ze země.
Záhněda vykukující ze země.
lll 031.jpg
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one