Stále čerstvé aktuality o minerálech z domácí i světové scény.

Burza v Tišnově - report

Ve dnech 5 - 7.11.2010 proběhla podzimní výstava minerálů spojená s jejich prodejem v obci Tišnov. Jedná se stále o jednu z největších akcí svého druhu u nás. I my jsme se zůčastnili, jak je již naším zvykem.

Pohled do hlavního sálu z balkonu

Podzimní výstava se celkem zdařila a bylo vidět celkem hodně kamení, i když korálků je zde určitě převaha. Bohužel minerály nejsou odděleny od výrobků z nich, tak jak je tomu na jiných výstavách, čímž trochu tato burza ztrácí. Návštěvník jdoucí za konkrétním cílem, musí chtě nechtě projít vše. A není to vůbec jednoduché, jelikož přes den zde bývá mnoho návštěvníků a místa pro pohyb velmi málo, takže mnohdy ustrnete na jednom místě slušnou dobu.

Pohled na balkon hlavního sálu

Ale celkově se musí objektivně říci , že to stojí za to a burza má svou úroveň a jméno. Tentokrát se objevili vystavovatelé i z Pákistánu se svými minerály pegmatitů. K vidění byly akvamaríny, topazy a jiné. I když kvalita jejich vzorků nebyla úplně špičková.


Holky v akci

Na závěr lze tedy říci, že akci vřele doporučujeme, každý si zde přijde na své a celkově akce plní svůj účel velmi dobře. Nezbývá se než tedy těšit na jaro.
 
Ametyst Uruguay

 
DSC02914.jpg
DSC02911.jpg
DSC02908.jpg
DSC02910.jpg
DSC02904.jpg
DSC02905.jpg
08.11.2010 15:10:25
petahofik
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one