Stále čerstvé aktuality o minerálech z domácí i světové scény.

Burza v Sainte Marie - report P. Magdíka z Teplic

Burza v Sainte Marie již nění tak velká jako byla a zhruba třetinová oproti Mnichovu. V podstatě jsou tu jako všude stejní prodejci, tedy až na pár co nejezdí do Mnichova. Na burze jsme byli hned ten první den, tak to nelze srovnávat s posledním dnem v Mnichově, zda je to drahé čil levné. Vstupné na jeden den je 22 E.Všechno jsem důkladně prošel a prohlédl. Z mého pohledu (koukám většinou jen po fluoritu) oproti poslednímu Mnichovu,  kde jsem pořídil kvalitní ukázku fluoritu na křemenné podložce,  jsem byl trochu zklamán. Podobné drúzy tentokrát měly o jednu nulu navíc.
Tak jsem dlouho neváhal a pořídil pět větších drúz mexického fluoritu. Drúzy jsou skoro všechny plováky a i když ne absolutně netčené. Takové mexické fluority jsem ještě neviděl, nelze srovnávat se vzorky téhož na našich burzách.
Čeho jsem si všiml, je ohromné množství modrého larimaru (modrý pectolit) ve velkých naleštěných peckách, nebo v surové podobě, až po tromlované střepy.Burza byla pěkná, po akci tu byl pro vystavující koncert, tak se těším na příští rok. Zajímavé je samo město s přilehlými kopci.
                                                                                                                              

Petr Magdík

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

7

7

10.07.2012 07:53:03
petahofik
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one