Stále čerstvé aktuality o minerálech z domácí i světové scény.

Jarní burza v Tišnově

1.jpg
Letošní výstavu zpočátku zasáhlo velmi deštivé počasí, což trochu ovlivnilo páteční návštěvnost. V sobotu ale již vykouklo sluníčko a hned bylo veseleji.
Vystavovatelů bylo velmi mnoho jako vždy z různých koutů naší planety. Byli vidět vystavovatelá z Polska, Itálie, Rumunska, Bulharska, Německa, Indie atd...... Zkrátka bylo z čeho vybírat.
2.jpg
4.jpg
Z Českých a Slovenských minerálů byla k vidění klasika, žádné velké překvapení se nekonalo. Viděl jsem velmi pěknou drůzu kalcitu z Příbrami. Velmi slušné zeolity ze středohoří nabízel Petr Magdík z Teplic, prehnity z Markovic pan Heřmánek. Na hlavním sále se v pátek objevilo několik slušných kousků záhněd z Bohdalce na Moravě. Zahraničních kamenů se dalo objevit mnohem více. Snad nejpočetněji byla opět zastoupena Čína.
6.jpg
7.jpg
Závěrem lze říci, že se akce velmi vydařila. Bylo to zároveň velmi příjemné setkání s ostatními kolegy, se kterými se jinak člověk jen tak nepotká během roku. Vyměnili jsme si mnoho poznatků a zároveň se pobavili veselými příhodami z našeho " šutrování ". Už se těším na podzimní akci a doufám, že se opět vydaří.
5.jpg
06.05.2013 23:39:43
petahofik
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one