Stále čerstvé aktuality o minerálech z domácí i světové scény.

Co je nového

       Tak jsem se dnes vrátil z Tišnova. Poněkud ve zvláštním rozpoložení. Takto slabou návštěvu jsem za těch mnoho let, co do Tišnova jezdím vystavovat, nezažil. V sobotu mohu s nadsázkou říct, že vystavovatelů bylo několikanásobně víc, než návštěvníků. Nevím, zda za to může zdražené vstupné nebo prodloužený víkend. Neděle jen skopírovala sobotu. Tentokrát to bylo opravdu ryze setkání sběratelů.Snad se to na podzim zlepší.
_DSC4007.JPG
Provádím rozsáhlou redukci své sbírky z důvodu zůžení mého zájmu sběru. V nabídce minerálů budu tudíž nabízet kvalitní sbírkové vzorky. Pokud by měl kdokoliv zájem bude nutno nabídku sledovat, jelikož jak budu projíždět sbírku, tak budu postupně doplňovat vzorky.  
Když jsem viděl tohle video poprvé, tak jsem se posadil na zadek. Takhle se sbírají acháty . :D
Opál , velikost 8 x 8 cm, Brloh
Opál , velikost 8 x 8 cm, Brloh
V Novém roce jsme začali pracovat  na nové rubrice starého Rockshopu. Začali jsme doplňovat nové vzorky a  tentokrát již jen sbírkové kvality. V současné době po přestěhování do nového bytu, celou sbírku přebíráme, takže můžete objevit velmi zajímavé vzorky i z velmi starých sběrů, které dnes již není možné najít.
5.jpg
Oblast Horažďovicka je poměrně bohatá na křemenné žíly. Vždyť tudy prochází křemenný val, který prakticky odděluje šumavské moldanubikum od středočekého plutonu. V těchto křemenných žilách a čočkách jsou mnohdy pěkné krystalované ukázky prakticky všech odrůd křemene. Kliknutím na nadpis se dozvíte více.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one