Stále čerstvé aktuality o minerálech z domácí i světové scény.

Co je nového

Aktinolit

Aktinolit

Lišty do 5 cm délky.
O víkendu jsem provedl prohlídku lomu Rabí u Sušice z hlediska možnosti sběru minerálů. Pro celý článek klikněte na nadpis.
obrázky_151.jpg
Mnichovská burza 2012 byla super, výstava tentokráte zaměřená na afriku stála za tu zimní cestu a dvoudenní vstupné 18e  + dva dny parkování 16e. Pro celý článek klikněte na nadpis.
Vytahování drůz křemen
Vytahování drůz křemen
Tento článek bude zaměřen zejména pro začátečníky v tomto oboru, jelikož ti, co sbírají déle nabyli zkušenosti  sami a nebo je získali od těch zkušenějších. Pro celý článek klikněte na nadpis.
Morion, goethit

Morion, goethit

V létě jsme trochu prozkoumali vrch Stolavec u Horažďovic a jeho křemenné žíly. Pro celý článek klikněte na nadpis.

Burza v Sainte Marie již nění tak velká jako byla a zhruba třetinová oproti Mnichovu. V podstatě jsou tu jako všude stejní prodejci, tedy až na pár co nejezdí do Mnichova. Na burze jsme byli hned ten první den, tak to nelze srovnávat s posledním dnem v Mnichově, zda je to drahé čil levné. Vstupné na jeden den je 22 E.Všechno jsem důkladně prošel a prohlédl. Z mého pohledu (koukám většinou jen po fluoritu) oproti poslednímu Mnichovu,  kde jsem pořídil kvalitní ukázku fluoritu na křemenné podložce,  jsem byl trochu zklamán. Podobné drúzy tentokrát měly o jednu nulu navíc.
Tak jsem dlouho neváhal a pořídil pět větších drúz mexického fluoritu. Drúzy jsou skoro všechny plováky a i když ne absolutně netčené. Takové mexické fluority jsem ještě neviděl, nelze srovnávat se vzorky téhož na našich burzách.
Čeho jsem si všiml, je ohromné množství modrého larimaru (modrý pectolit) ve velkých naleštěných peckách, nebo v surové podobě, až po tromlované střepy.Burza byla pěkná, po akci tu byl pro vystavující koncert, tak se těším na příští rok. Zajímavé je samo město s přilehlými kopci.
                                                                                                                              

Petr Magdík

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

7

7

Provedeny letní slevy v sekci ROCKSHOP - Horní Slavkov.
Do encyklopedie minerálů přidán křemen a jeho variety.

V rockshopu jsme zlevnili veškeré minerály. Příjemný výběr.
Letošní jarní burza proběhla celkem úspěšně. Sobota byla poznamenána dražším vstupným, takže lidí v sobotu bylo opravdu málo. Na hlavním sále na balkoně bylo možno vidět pěkné vzorky z Indie. 

Na tělocvičně byly moc hezké ametysty, leč cena 44 000 Kč není asi každému přístupná. Mě osobně zaujaly vzorky achátů z Mexika a ametystů z Jihoafrické republiky. K vidění byly i minerály uranu, které vystavoval Pavel Škácha z Příbrami v tradičně kvalitních ukázkách.Sháněl jsem nějakou pěknou záhnědu z Vysočiny, avšak narazil jsem pouze na střepy, které měly pouze kvalitní ceny. 
Hlavní sál

Hlavní sál

Hlavní sál

Hlavní sál

Hlavní sál

Hlavní sál

Hlavní sál

Hlavní sál

Hlavní sál

Hlavní sál

Terezka

Terezka

Lucka

Lucka

Valérie Kuchařová

Valérie Kuchařová

Petr Magdík

Petr Magdík

pan Chadraba

pan Chadraba

pan Heřmánek

pan Heřmánek

Speciální nabídka - obrázek

Speciální nabídka - obrázek

Připravili jsme si pro Vás speciální nabídku. Jedná se o špičkový vzorek wulfenitu. 
Nahlédnout ZDE
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one