Stále čerstvé aktuality o minerálech z domácí i světové scény.

Co je nového

a11.JPG
Tento víkend jsme se opět zůčastnili největší české výstavy minerálů. Více se dozvíte v obsahu.
Aktinolit

Aktinolit

Lišty do 5 cm délky.
O víkendu jsem provedl prohlídku lomu Rabí u Sušice z hlediska možnosti sběru minerálů. Pro celý článek klikněte na nadpis.
obrázky_151.jpg
Mnichovská burza 2012 byla super, výstava tentokráte zaměřená na afriku stála za tu zimní cestu a dvoudenní vstupné 18e  + dva dny parkování 16e. Pro celý článek klikněte na nadpis.
Vytahování drůz křemen
Vytahování drůz křemen
Tento článek bude zaměřen zejména pro začátečníky v tomto oboru, jelikož ti, co sbírají déle nabyli zkušenosti  sami a nebo je získali od těch zkušenějších. Pro celý článek klikněte na nadpis.
Morion, goethit

Morion, goethit

V létě jsme trochu prozkoumali vrch Stolavec u Horažďovic a jeho křemenné žíly. Pro celý článek klikněte na nadpis.

Burza v Sainte Marie již nění tak velká jako byla a zhruba třetinová oproti Mnichovu. V podstatě jsou tu jako všude stejní prodejci, tedy až na pár co nejezdí do Mnichova. Na burze jsme byli hned ten první den, tak to nelze srovnávat s posledním dnem v Mnichově, zda je to drahé čil levné. Vstupné na jeden den je 22 E.Všechno jsem důkladně prošel a prohlédl. Z mého pohledu (koukám většinou jen po fluoritu) oproti poslednímu Mnichovu,  kde jsem pořídil kvalitní ukázku fluoritu na křemenné podložce,  jsem byl trochu zklamán. Podobné drúzy tentokrát měly o jednu nulu navíc.
Tak jsem dlouho neváhal a pořídil pět větších drúz mexického fluoritu. Drúzy jsou skoro všechny plováky a i když ne absolutně netčené. Takové mexické fluority jsem ještě neviděl, nelze srovnávat se vzorky téhož na našich burzách.
Čeho jsem si všiml, je ohromné množství modrého larimaru (modrý pectolit) ve velkých naleštěných peckách, nebo v surové podobě, až po tromlované střepy.Burza byla pěkná, po akci tu byl pro vystavující koncert, tak se těším na příští rok. Zajímavé je samo město s přilehlými kopci.
                                                                                                                              

Petr Magdík

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

7

7

Provedeny letní slevy v sekci ROCKSHOP - Horní Slavkov.
Do encyklopedie minerálů přidán křemen a jeho variety.

V rockshopu jsme zlevnili veškeré minerály. Příjemný výběr.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one